همه دسته بندی ها
هونان هواچنگ بیوتک، شرکت
صفحه اصلی> کالج

تفاوت بین شکر بدون شکر و بدون شکر چیست؟

زمان: 2023-04-28 بازدید : 57

درک ادعاهای شکر روی بسته

گاهی اوقات به نظر می رسد که غذاها و نوشیدنی ها تقریباً از قفسه های فروشگاه با ما صحبت می کنند. Psst، مراقب وزن خود هستید؟ من را بررسی کنید!" کاهش مصرف شکر؟ من همانی هستم که تو می خواهی!»


بسته‌های غذایی معمولاً حاوی بیانیه‌هایی درباره فواید سلامتی یا کیفیت تغذیه هستند که جدا از برچسب حقایق تغذیه‌ای مورد نیاز است. ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان همه آن را معنا کرد. آیا این محصولات سالم تر هستند؟ آیا باید بیشتر از آنها بخورید؟


پاسخ: پیچیده است. به خصوص وقتی صحبت از ادعای محتوای قند باشد.


در یک برچسب چیست؟


سازمان غذا و دارو ادعاهای مربوط به سلامت و محتوای مواد مغذی روی بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی را تنظیم می کند. در سال 2016، FDA برچسب حقایق تغذیه ای را اصلاح کرد تا هم «قند کل» و هم «قند اضافه شده» را فهرست کند. قبل از این، تشخیص اینکه چه مقدار به طور طبیعی در مقابل قند اضافه شده وجود دارد، سخت بود. این امر انتخاب سلامتی بر اساس اطلاعات برچسب را برای مردم سخت‌تر می‌کرد. شرکت‌های غذا و نوشیدنی همچنان در حال تغییر به قالب برچسب جدید هستند، بنابراین ممکن است هنوز برچسب به‌روز شده را روی هر بسته‌بندی نبینید. بیشتر آنها از سال 2020 استفاده از قالب برچسب جدید را آغاز خواهند کرد، اما برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی تا اواسط سال 2021 فرصت دارند تا تغییر را انجام دهند.


شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این تغییر می‌تواند نه تنها بر توانایی افراد برای انتخاب‌های سالم‌تر، بلکه بر میزان قند افزوده‌ای که صنایع غذایی در مواد غذایی ما وارد می‌کند نیز تأثیر بگذارد. در هر صورت، خواندن برچسب حقایق تغذیه ای و لیست مواد تشکیل دهنده روی غذاهای بسته بندی شده راه خوبی برای دانستن و محدود کردن میزان شکر افزوده شده شما و خانواده تان است.


اما در مورد دیگر انواع ادعاهای محتوای قند، مانند "بدون شکر افزوده" که تقریباً از جلوی بسته فریاد زده می شود، چطور؟ اینها می توانند مفید باشند، اما فقط در صورتی که معنی آنها را درک کنید. بنابراین اجازه دهید چند اصطلاح رایج را تعریف کنیم.


ادعای محتوای قند به چه معناست؟


طبق گفته FDA، ادعاهای محتوای مواد مغذی سطح یک ماده مغذی (مانند قند) در محصول را با استفاده از عباراتی مانند "رایگان" و "کم" توصیف می کنند یا سطح یک ماده مغذی در یک محصول را با سطح یک محصول دیگر با استفاده از اصطلاحات مقایسه می کنند. مانند «کاهش» و «کمتر». مثلا:محصولات با ادعای شکر اغلب حاوی یک جایگزین شکر یا شیرین کننده کم کالری هستند. به این ترتیب آنها می توانند قند کمتری داشته باشند اما شیرینی مورد انتظار در غذا یا نوشیدنی را حفظ کنند.


اما فقط به این دلیل که یک محصول ادعای محتوای قند دارد به این معنی نیست که برای شما خوب است. به عنوان مثال، یک غلات صبحانه شیرین می تواند ادعا کند که "قند کاهش یافته" (از چه چیزی کاهش یافته است؟) یا "کمی شیرین شده" است (یک اصطلاح بی معنی و غیرقابل تنظیم). این می تواند خریدارانی را که از سلامتی آگاه هستند فریب دهد و فکر کنند انتخاب بهتری است.


محققان در یک مطالعه با تعجب متوجه شدند که برخی از محصولات با ادعای کم مغذی در واقع دارای مقدار بیشتری از این ماده مغذی نسبت به محصولات بدون این ادعا هستند. یا ممکن است یک محصول کمتر از یک ماده مغذی ناسالم داشته باشد اما مقدار بیشتری از ماده مغذی دیگر داشته باشد - به این معنی که در کل، انتخاب بهتری نیست. محققان به این نتیجه رسیدند که تصمیم گیری در مورد محصول بر اساس ادعای بسته می تواند گمراه کننده باشد.


چگونه انتخاب های سالم تری داشته باشیم

هنگامی که ادعای محتوای قند روی محصولی را مشاهده می کنید، از اطلاعات موجود در برچسب اطلاعات تغذیه و لیست مواد تشکیل دهنده استفاده کنید تا مطمئن شوید که انتخاب سالم تری است. محدودیت روزانه توصیه شده انجمن قلب آمریکا برای قندهای اضافه شده را بدانید. و این نکات کلی را دنبال کنید:


یک الگوی غذایی سالم بسازید، از جمله میوه ها و سبزیجات فراوان.

بیشتر غذاهای غنی از مواد مغذی بخورید که قندهای اضافه شده کمتری دارند.

محصولاتی را انتخاب کنید که قند اضافه کمتری دارند.


یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش قند در رژیم غذایی، محدود کردن نوشیدنی‌های شیرین از جمله نوشابه، چای شیرین، نوشیدنی‌های قهوه، نوشیدنی‌های ورزشی و انرژی‌زا و آب میوه‌های شیرین مانند سیب و انگور است. آب را انتخاب پیش فرض خود قرار دهید.


خط پایین

اگر مقدار زیادی شیرینی می‌خورید یا به طور منظم نوشیدنی‌های شیرین می‌نوشید، یافتن محصولات جایگزین با قند کمتر می‌تواند راه خوبی برای کاهش مصرف و بهبود سلامت شما باشد. در صورت امکان به محصولات شیرین نشده تغییر دهید. شما همیشه می توانید کمی شیرین کننده طبیعی – یا میوه های طبیعی شیرین – اضافه کنید تا بدون کالری اضافی و قندهای اضافه، به میزان مناسب شیرینی برسید.


با گذشت زمان، شما حتی آنها را از دست نخواهید داد، مهم نیست که چقدر با صدای بلند از قفسه های مواد غذایی با شما تماس می گیرند!

قبلی: حقایقی در مورد شکر و جایگزین های شکر

بعد: فواید میوه راهب برای سلامتی