همه دسته بندی ها
هونان هواچنگ بیوتک، شرکت
صفحه اصلی> کالج

حقیقت در مورد استفاده از میوه مونک به عنوان یک شیرین کننده

زمان: 2023-02-07 بازدید : 80

میوه راهب به عنوان جایگزین شکر به طور فزاینده ای محبوب می شود. اما آیا برای شما بهتر است؟


برای دوندگان، محصولات مملو از شکر به عنوان یک منبع عالی انرژی در دویدن طولانی‌تر زمانی که نیاز به افزایش سریع سوخت دارید، استفاده می‌کنند. اما اگر می‌خواهید در خارج از تمرینات خود مصرف شکر را کاهش دهید، به احتمال زیاد با میوه راهب به عنوان جایگزین شکر مواجه شده‌اید. اما میوه راهب دقیقا چیست؟ و آیا برای شما بهتر از شیرینی های معمولی است؟


ما تحقیقات را مرتب کردیم و با رابین فروتن، MS، RD، متخصص تغذیه یکپارچه و عملکردی صحبت کردیم تا بفهمیم این میوه کوچک چگونه با رژیم غذایی شما مطابقت دارد. در اینجا چیزی است که باید بدانید.


میوه مونک چیست؟

میوه راهب که با نام لو هان گوئو نیز شناخته می شود، خربزه کوچک بومی چین است. به همراه کدو تنبل و خربزه بخشی از خانواده کدو حلوایی است.


فروتن به Runner's World می گوید که عصاره میوه راهب اغلب با الکل های قندی مانند اریتریتول یا آلولوز – قند کمیاب که در انجیر و کشمش یافت می شود – مخلوط می شود تا شیرین کننده های میوه راهب تهیه شود که می توانید از خواربار فروشی بخرید. همچنین ممکن است میوه‌های راهب را در محصولاتی که برچسب «کتو دوستانه» یا در برخی کیت‌های پخت مانند براونی مخلوط شده‌اند، مشاهده کنید. فروتن می گوید، اما رشد و برداشت میوه راهب سخت است و به همین دلیل است که شیرین کننده های میوه راهب از چیزی مانند اسپلندا گران تر هستند.


عصاره میوه راهبان به طور کلی توسط FDA به عنوان ایمن (GRAS) شناخته می شود. این بدان معنی است که آنها نیازی به بررسی قبل از بازار ندارند و عموم می توانند با خیال راحت از آنها استفاده کنند. در واقع، وقتی صحبت از شیرین کننده های میوه راهب می شود، انجمن دیابت آمریکا این جایگزین را به عنوان جایگزین خوبی برای شکر برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند، می شناسد.


یک هشدار: طبق مقاله منتشر شده در مجله Food Science and Human Wellness، FDA مسئول تایید وضعیت GRAS نیست. در عوض، آژانس یک برنامه اطلاع رسانی داوطلبانه GRAS را ایجاد کرد. فروتن توضیح می دهد که به عبارت دیگر، این یک فرآیند داوطلبانه است که به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا خطر سلامت یک محصول را ارزیابی کنند و سپس تصمیم بگیرند که آیا آن محصول ایمن است یا خیر. او می‌گوید: «این قطعاً یک طرح بی‌خطر برای تعیین اینکه آیا چیزی هر نوع خطری برای سلامتی دارد یا خیر، نیست.


گفتنی است، اگر به دنبال خرید شیرین کننده میوه راهب هستید، ارزش آن را دارد که به برچسب آن نگاه کنید و درباره سازنده آن تحقیق کنید تا بتوانید آنچه را که از محصول دریافت می کنید بررسی کنید.


در مورد اینکه آیا شیرین کننده های میوه راهب به طور کلی برای شما مناسب هستند یا خیر، در اینجا آنچه باید بدانید که چگونه ممکن است (و ممکن است) به سلامت شما کمک کند، آمده است.


به گفته محققان، فواید میوه راهب و شیرین کننده های میوه راهب

فروتن می‌گوید: وقتی نوبت به طعم می‌رسد، عصاره میوه راهب در مقایسه با شکر معمولی طعم شیرین‌تری دارد - در واقع، آنها 200 برابر شیرین‌تر هستند. این بدان معنی است که کمی راه طولانی را طی می کند.


علاوه بر این، مروری که در مجله تحقیقات پانتاگار منتشر شد، اشاره کرد که در مقایسه با ساکارز (یا شکر سفره)، میوه راهب بدون افزودن کالری اضافی، 300 برابر شیرین‌تر است. به همین دلیل است که این مطالعه شیرین کننده های میوه راهب را به عنوان جایگزینی ایده آل برای قند برای مبتلایان به دیابت برجسته می کند.


فروتن می گوید، عصاره میوه راهب به دلیل نداشتن کربوهیدرات باعث افزایش قند خون نمی شود و به افراد توصیه می کند هنگام حذف قند از رژیم غذایی خود از آن استفاده کنند. او می گوید: «این به مردم کمک می کند تا کمی بهتر به برنامه پایبند باشند.


فروتن می‌گوید شیرینی‌ای که ما می‌چشیم از mongroside می‌آید که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد. او می‌گوید: «به طور کلی می‌دانیم که آنتی‌اکسیدان‌ها سالم هستند و به بدن ما کمک می‌کنند تا التهاب را متعادل کند.


طبق مطالعه‌ای که در سال 2014 در مجله Microchemical منتشر شد، برای سال‌ها، در طب سنتی چینی، از میوه راهب برای کمک به بهبود سرفه خشک، گلودرد و یبوست استفاده می‌شود. اما تا به امروز، محققان تنها فواید آن را برای افراد مبتلا به دیابت تایید کرده اند.


در حالی که بسیاری از مطالعات تکمیل شده است، اطلاعات در مورد فواید سلامتی میوه راهب برای انسان بسیار اندک است. فروتن می‌گوید که او نگران ایمنی استفاده از شیرین‌کننده‌های میوه راهب در محصولات نیست، حتی اگر هنوز تحقیقات لازم برای تأیید هرگونه فواید سلامت عمومی وجود دارد. او می گوید که به این دلیل است که مردم مقادیر زیادی از آن را مصرف نمی کنند.


آیا شیرین کننده های میوه راهب جایگزین قند خوبی برای دوندگان هستند؟فروتن می‌گوید اگر به دنبال یک میان‌وعده یا چیزی برای تقویت تمرین خود هستید، واقعاً آن را با میوه‌های راهب پیدا نمی‌کنید. این قند ایده آلی برای این منظور نیست و دلیل آن این است که کربوهیدرات مورد نیاز برای تغذیه عضلات را ندارد. اما این بدان معنا نیست که شما اصلاً نمی‌توانید از شیرین‌کننده‌های میوه راهب استفاده کنید، زیرا زمانی که بخواهید یک کاسه کم‌تر می‌خواهید، چیزی شبیه یک فنجان بلغور جو دوسر را شیرین می‌کنند.


فروتن می گوید، ترفند این است که مراقب باشید و محصولاتی را با شیرین کننده های میوه راهب در حد اعتدال مصرف کنید. به‌طور کلی، وقتی درباره جایگزین‌های شکر بسیار شیرین صحبت می‌کنیم، مشکل کلی این است که آنها هنوز هم می‌توانند مردم را به هوس خوردن چیزهای شیرین تر تشویق کنند.»


اگر می‌خواهید شیرین‌کننده‌های میوه راهب را امتحان کنید، می‌توانید آن‌ها را در انواع مختلف مانند میوه راهب پودر شده، میوه راهب دانه‌بندی شده و به عنوان شربت میوه راهب پیدا کنید. «می‌توانید با [این محصولات] پخت کنید. آنها را در قهوه یا چای خود قرار دهید. فروتن می‌گوید: «می‌توانید مانند شکر سفره از آنها استفاده کنید.»


قبلی: آیا میوه Monk یک شیرین کننده سالم است؟

بعد: هر آنچه که باید در مورد شیرین کننده های میوه Monk بدانید