همه دسته بندی ها
هونان هواچنگ بیوتک، شرکت
صفحه اصلی> کالج

میوه راهب: بهترین شیرین کننده طبیعت؟

زمان: 2022-12-30 بازدید : 106

با مصرف قند در بالاترین حد خود، یافتن جایگزین های سالم تر و شیرین برای بسیاری از مردم اولویت بوده است. مشکل اینجاست که جایگزین‌های قند و شیرین‌کننده‌های مصنوعی با سایر مواد شیمیایی مضر پر می‌شوند و برخی حتی حاوی کالری هستند و بر سطح قند خون تأثیر می‌گذارند، علی‌رغم اعتقاد بسیاری از مردم. میوه راهب را وارد کنید.


شیرین کننده میوه راهب به عنوان یک روش انقلابی برای شیرین کردن غذاها و نوشیدنی ها بدون اثرات مضر شکر سنتی و جایگزین های خاص شکر مورد تجلیل قرار گرفته است. 


فواید میوه راهب برای سلامتی چیست؟ این حاوی ترکیباتی است که وقتی استخراج می شود، تخمین زده می شود 200 تا 300 برابر شیرین تر از قند نیشکر معمولی است، اما بدون کالری و بدون تأثیر بر قند خون است.


خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد؟ این نیست!

این میوه قرن ها به عنوان یک شیرین کننده استفاده می شود و پس از گذشت سال ها از عرضه آن در خارج از کشور، اخیراً یافتن آن در فروشگاه های مواد غذایی در ایالات متحده و جاهای دیگر آسان تر شده است.

میوه مونک چیست؟

میوه راهب (نام گونه Momordica grosvenori) نیز luo han guo نامیده می شود. این میوه کوچک و سبز رنگ از خانواده گیاهان Cucurbitaceae ( کدو ) است.

این نام از راهبانی گرفته شد که در اوایل قرن سیزدهم میوه را در کوه های جنوبی چین برداشت کردند.

میوه‌های راهب که به ندرت در طبیعت یافت می‌شوند، در ابتدا در مناطقی از جمله کوه‌های گوانگشی و گوانگدونگ در چین رشد می‌کردند. دولت چین در واقع میوه راهب و مواد ژنتیکی آن را ممنوع کرده است و از خروج آن از کشور جلوگیری می کند.

بنابراین میوه باید در چین رشد و تولید شود. این، همراه با فرآیند پیچیده استخراج، تولید محصولات میوه راهب را گران می کند.

آیا میوه راهب برای شما مفید است؟ به دلیل سطوح بالای آنتی اکسیدانی و اثرات ضد التهابی، مدت‌هاست که به عنوان «میوه طول عمر» در نظر گرفته می‌شود.

در طول تاریخ، از آن به عنوان خلط آور، درمان سرفه، درمان یبوست و به عنوان دارویی برای رفع گرما/تب از بدن استفاده می شد.

امروزه کارشناسان عصاره های شیرین گیاهان طبیعی مانند استویا و میوه راهب را جایگزین های جذابی برای شکر می دانند.

گزارش سال 2019 منتشر شده در مجله بین المللی مصرف تحقیقات ویتامین و مواد معدنی توضیح می دهد:

متاسفانه جایگزینی شکر با شیرین کننده های مصنوعی موجود در حال حاضر اثرات بالینی مطلوبی به نظر نمی رسد. با توجه به نگرانی های مرتبط با سلامتی در مورد شیرین کننده های موجود در حال حاضر مانند افزایش خطر چاقی و دیابت نوع 2، علاقه مجددی به شناسایی یک شیرین کننده ایمن و خوش طعم وجود دارد.

ارزش غذایی


شیرین کننده های میوه راهب به اشکال مختلفی وجود دارند: عصاره مایع، پودر و گرانول (مانند نیشکر).

میوه راهب، از نظر فنی، حاوی مقدار بسیار کمی کالری و کربوهیدرات است، درست مانند سایر میوه ها و سبزیجات. با این حال، معمولاً به صورت تازه مصرف نمی شود (زیرا میوه پس از برداشت به سرعت شروع به فاسد شدن می کند)، و پس از خشک شدن، قند آن تجزیه می شود.

هنگامی که میوه راهب تازه مصرف شود، حدود 25 تا 38 درصد کربوهیدرات و همچنین مقداری ویتامین C دارد.

به دلیل ماندگاری کوتاه آن پس از برداشت، تنها راه برای لذت بردن از میوه تازه راهب، بازدید از مناطق آسیایی است. به همین دلیل است که اغلب آن را خشک و فرآوری می کنند.

پس از خشک شدن، مقدار کمی فروکتوز، گلوکز و سایر اجزای آن ناچیز در نظر گرفته می شود، بنابراین معمولاً به عنوان یک غذای بدون کالری به حساب می آید.

میوه راهب چه طعمی دارد و چرا اینقدر شیرین است؟

بسیاری از مصرف کنندگان شیرین کننده های میوه راهب می گویند طعم آن خوشایند است و برخلاف برخی از جایگزین های شکر دیگر طعم تلخی ندارد.

به دلیل قندهای طبیعی مانند بیشتر میوه ها شیرین نیست. حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی به نام موگروسیدها است که در بدن متفاوت از قندهای طبیعی متابولیزه می شوند.

به همین دلیل این میوه ها علیرغم طعم بسیار شیرینی که دارند، عملاً کالری ندارند و تأثیری بر قند خون ندارند.

Mogrosides سطوح مختلفی از شیرینی را ارائه می دهد - نوعی که به عنوان mogrosides-V شناخته می شود، بالاترین و همچنین یکی از آنها با بیشترین فواید سلامتی مرتبط است. برخی از محصولات تولید شده با میوه راهب ممکن است به شدت شیرین باشند اما می توان آنها را کاهش داد و در حد اعتدال استفاده کرد.

مزایا

1. حاوی آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند

موگروسیدهای میوه راهب، ترکیباتی که به آن شیرینی شدید می‌دهند، آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند. استرس اکسیداتیو در بسیاری از بیماری ها و اختلالات نقش دارد و انتخاب مواد غذایی با آنتی اکسیدان بالا کلید کاهش آسیب رادیکال های آزاد در بدن است.

مطالعات نشان داده است که mogrosides "به طور قابل توجهی گونه های فعال اکسیژن و آسیب اکسیداتیو DNA را مهار می کند." این واقعیت که همان ترکیبات میوه راهب که آنتی اکسیدان‌ها را فراهم می‌کنند، شیرین‌کننده‌ای بدون کالری نیز ارائه می‌کنند، آن را چیزی کمتر از یک غذای فوق‌العاده نمی‌سازد.

2. ممکن است به کاهش خطر چاقی و دیابت کمک کند

تخمین زده می شود که آمریکایی ها 130 پوند شکر در سال مصرف می کنند، برخلاف اجداد ما در اوایل دهه 1800 که به طور متوسط ​​حدود 10 پوند شکر مصرف می کردند. این افزایش در مصرف قند باعث افزایش نرخ چاقی و همچنین موارد دیابت شده است.

یک مطالعه در سال 2017 که در مجله بین المللی چاقی منتشر شد، بیان می کند: «جایگزینی شیرین کننده ها با شیرین کننده های غیر مغذی (NNS) ممکن است به کنترل قند خون و مدیریت وزن بدن کمک کند. در این مطالعه، شیرین‌کننده‌های غیرمغذی شامل آسپارتام، میوه راهب و استویا بودند که در مقایسه با نوشیدنی‌های شیرین شده با ساکارز، به میزان قابل‌توجهی در کل انرژی دریافتی روزانه، گلوکز پس از غذا و آزادسازی انسولین نقش داشتند.

بر اساس مطالعات تحقیقاتی، میوه راهب ممکن است پاسخ انسولین را بهبود بخشد و بر میزان قند خون تأثیری مانند قندهای طبیعی ندارد. این بدان معنی است که می تواند طعم شیرینی را که ما شدیداً میل می کنیم را بدون عوارض جانبی مخرب ارائه دهد.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از شیرین کننده میوه راهب ممکن است به افرادی که قبلاً از چاقی و دیابت رنج می برند کمک کند تا وضعیت خود را بهبود بخشند. مزیت دیگر در مقایسه با سایر شیرین کننده ها این است که این شیرین کننده برخلاف شکر سفره و شربت ذرت با فروکتوز بالا از میوه های غیر GMO استخراج می شود.

3. اثرات ضد التهابی دارد

استفاده چینی های باستان از این میوه شامل نوشیدن چای تهیه شده از میوه های پخته شده برای خنک کردن بدن در برابر بیماری ها از جمله تب و سکته گرمایی بود. برای تسکین گلو درد نیز استفاده می شد.

این روش به دلیل موگروسیدهای میوه راهب که دارای اثرات ضد التهابی طبیعی است، کار می کند.

4. ممکن است به مبارزه با توسعه سرطان کمک کند

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد دانه ها و عصاره گرفته شده از این میوه دارای اثرات ضد سرطانی هستند. عصاره میوه راهب توانایی مهار رشد تومور پوست و سینه و تامین پروتئین هایی که توانایی ضد سرطان دارند را نشان داده است.

طعنه آمیز در این واقعیت وجود دارد که نشان داده شده است که سایر شیرین کننده ها خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند، در حالی که به نظر می رسد شیرین کننده میوه راهب قدرت کاهش آن را دارد.

5. ممکن است به مبارزه با عفونت کمک کند

هنگام درمان عفونت های باکتریایی، آنتی بیوتیک ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. عوامل ضد میکروبی طبیعی گزینه های بسیار بهتری برای مبارزه با عفونت ها هستند تا افزایش مداوم مقاومت آنتی بیوتیکی را کاهش دهند.

میوه مونک توانایی مهار رشد باکتری های خاص، به ویژه باکتری های دهانی که باعث پوسیدگی دندان و بیماری پریودنتال می شوند را نشان داده است.

این مطالعات همچنین توانایی این میوه را برای مبارزه با برخی از اشکال علائم کاندیدا و رشد بیش از حد، مانند برفک دهان، نشان می دهد که اگر درمان نشود می تواند بسیاری از سیستم های بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

6. با خستگی مبارزه می کند

در مطالعه ای بر روی موش ها، عصاره میوه راهبان در کاهش خستگی در موش های ورزشکار موفق بود. این مطالعه توانست نتایج را بازتولید کند و ثابت کند که موش هایی که این عصاره دریافت کرده بودند، زمان ورزش طولانی تری داشتند.

این مطالعه شواهدی ارائه می دهد که چرا میوه راهبان از دیرباز به عنوان "میوه طول عمر" نامیده می شود.

7. مناسب برای رژیم های دیابتی و کم گلیسمی

این میوه قرن ها به عنوان یک ضد دیابت توسط چینی ها استفاده می شد. گذشته از این که یک آنتی هیپرگلیسمی اثبات شده (که به کاهش سطح گلوکز خون در بدن کمک می کند)، مطالعات حیوانی همچنین توانایی آنتی اکسیدانی هدفمندی را در سلول های پانکراس نشان داده اند که باعث ترشح بهتر انسولین در بدن می شود.

توانایی های ضد دیابتی میوه راهب با سطوح بالای موگروسیدهای آن مرتبط است. ترشح بهتر انسولین بخش عمده ای از بهبود سلامت بیماران دیابتی است و میوه راهب حتی در مطالعات حیوانی نشان داده است که به طور بالقوه آسیب کلیه و سایر مسائل مرتبط با دیابت را کاهش می دهد.

به عنوان یک شیرین کننده با شاخص گلیسمی پایین، همچنین راهی برای کسانی است که با دیابت دست و پنجه نرم می کنند تا بتوانند بدون نگرانی از تأثیر یا بدتر شدن وضعیت دیابت خود، از طعم شیرین لذت ببرند. به همین دلیل، میوه راهب انتخاب خوبی برای افرادی است که از رژیم کتو یا سایر رژیم های غذایی کم کربوهیدرات پیروی می کنند.

8. به عنوان یک آنتی هیستامین طبیعی عمل می کند

عصاره میوه راهب، زمانی که به طور مکرر استفاده شود، توانایی مبارزه با واکنش های آلرژیک را نیز نشان داده است.

در مطالعه‌ای که روی موش‌ها انجام شد، میوه راهبان به طور مکرر به موش‌هایی که به دلیل هیستامین‌ها مالش و خراش بینی داشتند، تجویز شد. این مطالعه نشان داد که "هم عصاره [lo han kuo] و هم گلیکوزید آزادسازی هیستامین را در افراد مورد آزمایش مهار می‌کنند.

معایب، خطرات و عوارض جانبی

عوارض جانبی میوه راهب چیست؟ به طور کلی بسیار ایمن در نظر گرفته می شود، زیرا عوارض جانبی یا واکنش های منفی بسیار کمی گزارش شده است.

بر اساس تحقیقات موجود و این واقعیت که قرن ها در آسیا مصرف می شده است، به نظر می رسد مصرف آن برای بزرگسالان، کودکان و زنان باردار/شیرده بی خطر باشد.

بر خلاف برخی دیگر از شیرین کننده ها، بعید است که مصرف آن در مقادیر متوسط ​​باعث اسهال یا نفخ شود.

به عنوان یک جایگزین شکر برای استفاده توسط FDA در سال 2010 تایید شد و "به طور کلی برای مصرف بی خطر" در نظر گرفته می شود. با این حال، تایید آن بسیار اخیر بود، بنابراین هیچ مطالعه طولانی مدتی برای آزمایش عوارض جانبی میوه راهب در طول زمان وجود ندارد، به این معنی که بهتر است هنگام مصرف آن در مقادیر زیاد مراقب باشید.

مونک فروت در مقابل استویا

در ایالات متحده، FDA اجازه می دهد هر غذا/نوشیدنی که کمتر از 5 کالری در هر وعده دارد، به عنوان «بدون کالری» یا «کالری صفر» برچسب گذاری شود. هر دو شیرین کننده میوه راهب و استویا در این دسته قرار می گیرند.

اگر مراقب وزن یا سطح قند خون خود هستید، این هر دو محصول را گزینه های خوبی می کند.

Stevia rebaudiana (برتونی)، گیاهی که بومی آمریکای جنوبی است، برای تولید عصاره استویا، یکی دیگر از شیرین‌کننده‌ها و زیرشکرهای محبوب، رشد می‌کند.

استویا یک "شیرین کننده با شدت بالا" در نظر گرفته می شود، زیرا گلیکوزیدهای استویول که از گیاه استویا استخراج می شوند حدود 200 تا 400 برابر شیرین تر از قند نیشکر هستند. یک گلیکوزید خاص موجود در گیاهان استویا به نام rebaudioside A (Reb A) در اکثر محصولات تجاری موجود استفاده می شود.

به شکل عصاره/پودر، استویا بر سطح قند خون تأثیر نمی گذارد و توسط FDA "به طور کلی ایمن" (GRAS) شناخته می شود. با این حال، در حال حاضر FDA هنوز به استویا برگ کامل برچسب رسمی GRAS نداده است زیرا تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

هر دو میوه راهب و استویا در برابر حرارت پایدار هستند، به این معنی که شما با آنها تا حدود 400 درجه فارنهایت پخت و پز می کنید بدون اینکه طعم آنها تغییر کند. برخی از افراد متوجه می شوند که استویا کمی مزه پسین دارد و مانند میوه راهب طعم قند نیشکر را تقلید نمی کند.

نحوه انتخاب شیرین کننده مناسب (به علاوه دستور العمل ها)

بهترین شیرین کننده میوه راهب برای خرید چیست؟ به دلیل ماندگاری کوتاه آن، تنها راه برای امتحان میوه تازه راهب سفر به آسیای جنوب شرقی و خرید یک میوه تازه از درخت انگور است که بدیهی است برای بسیاری از مردم غیر واقعی است.

بهترین راه بعدی برای امتحان عصاره میوه راهب یا پودر میوه راهب، خرید آن به صورت خشک است.

آیا نمی دانید میوه راهب را از کجا بخرید؟ میوه خشک راهب را می توان به صورت آنلاین (مانند آمازون) و در بسیاری از بازارهای چین پیدا کرد.

می توانید از میوه خشک در سوپ و چای استفاده کنید.

شما همچنین می توانید با ایجاد یک عصاره، جایگزین شکر میوه راهب خود را بسازید (یکی از دستور العمل های عصاره مایع استویا را در اینجا دنبال کنید).

می توانید آن را با استفاده از الکل، آب خالص یا گلیسیرین یا ترکیبی از این سه انتخاب کنید. ساختن محلول خود در خانه به شما اطمینان می دهد که از چه موادی استفاده می شود و کیفیت مواد تشکیل دهنده را می دانید.

عصاره میوه مونک به روش های مختلفی تولید می شود. معمولاً میوه تازه برداشت می شود و آب آن با تزریق آب گرم ترکیب می شود، فیلتر شده و سپس خشک می شود تا عصاره پودری ایجاد شود.

برخی از انواع ممکن است به عنوان "میوه راهب در خام" برچسب گذاری شوند اگر حاوی مواد دیگری نباشند.

شیرینی در موگروسیدها وجود دارد و بسته به سازنده، درصد ترکیب متفاوت است، به این معنی که محصولات مختلف دارای سطوح شیرینی متفاوتی خواهند بود.

مراقب انواع حاوی مواد افزودنی مانند ملاس و الکل قندی به نام اریتریتول باشید که ممکن است باعث مشکلات گوارشی در برخی افراد شود.

دستور العمل های میوه راهب:

سایر شیرین کننده های جایگزین سالم:

طرفدار طعم میوه راهبان نیستید؟ ممکن است بخواهید به جای آن از شیرین کننده های دیگر مانند استویا یا زایلیتول استفاده کنید. اگر از مصرف شکر و کالری واقعی مشکلی ندارید، گزینه های دیگر شامل عسل خام، ملاس و شربت افرا واقعی است.

از آنها در غذاهایی مانند بلغور جو دوسر، محصولات پخته شده، قهوه و چای استفاده کنید تا به کاهش مصرف شکر فرآوری شده کمک کنید.

افکار نهایی


قبلی: 5 نوع شیرین کننده قند و کاربرد آنها

بعد: آیا دیابت به طور کامل قابل درمان است؟