همه دسته بندی ها
هونان هواچنگ بیوتک، شرکت
صفحه اصلی> کالج

آیا میوه Monk یک شیرین کننده سالم است؟

زمان: 2023-02-22 بازدید : 33

عصاره میوه راهب که به آن عصاره میوه لو هان گو نیز می گویند، اخیراً به بازار جایگزین شکر در ایالات متحده اضافه شده است. بر خلاف برخی از جایگزین های قند مبتنی بر شیمیایی، عصاره میوه راهب طبیعی در نظر گرفته می شود.


متخصص غدد درون ریز و متابولیسم، دکتر آنتونی لیبراتوره، در مورد اینکه آیا میوه راهب جایگزین قند سالمی است صحبت می کند.


میوه راهب چیست؟


میوه مونک میوه ای گرد و کوچک بومی جنوب چین است. شیرین کننده میوه مونک از موگروسید که شیرین ترین قسمت میوه است به دست می آید.


برای تهیه شیرین کننده میوه راهب، تولیدکنندگان میوه راهب را خرد می کنند، آب آن را استخراج می کنند و سپس موگروسید آن را از آب می گیرند. دکتر لیبراتوره می‌گوید: «موگروسیدهای میوه راهب طعمی بیش از 100 برابر شیرین‌تر از شکر دارند، اما کالری ندارند».


فواید میوه راهب برای سلامتی

برخی شواهد نشان می دهد که موگروسیدهای موجود در میوه راهب حاوی آنتی اکسیدان های مفید برای شما هستند. آنتی اکسیدان ها که معمولا در غذاهای گیاهی یافت می شوند، با رادیکال های آزاد که می توانند منجر به مشکلات سلامتی مانند سرطان و بیماری قلبی شوند، مبارزه می کنند.


اما هیچ مطالعه ای وجود ندارد که تأیید کند عصاره میوه راهب می تواند سلامت شما را تقویت کند. دکتر لیبراتوره می گوید: «میوه راهب در بازار ایالات متحده جدید است و ما هنوز شواهد محکمی مبنی بر فواید سلامتی نداریم.


آیا میوه راهب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟


اگر آن را با سایر اقدامات کاهش وزن ترکیب کنید، خوردن قند کمتر می تواند به کاهش وزن کمک کند. دکتر لیبراتوره می‌گوید: «شکر منبع کالری‌های خالی است، کالری‌هایی بدون فواید تغذیه‌ای». جایگزینی شکر با میوه راهب راه خوبی برای کاهش کالری های خالی است.


اما جایگزین های شکر راه سریعی برای کاهش وزن نیستند. در واقع، برخی از مطالعات نشان داده‌اند که شیرین‌کننده‌های مصنوعی می‌توانند با ایجاد ولع و وابستگی به شکر، به افزایش وزن کمک کنند.


دکتر لیبراتوره می گوید: «اگر می خواهید کالری را کاهش دهید یا وزن کم کنید، روی رژیم غذایی کلی خود تمرکز کنید. برای بهبود سلامت یا کمک به کاهش وزن به تنهایی به یک شیرین کننده اعتماد نکنید.


آیا میوه راهب بی خطر است؟

میوه راهب از سازمان غذا و داروی ایالات متحده لقب "به طور کلی ایمن شناخته شده" (GRAS) را دریافت کرد. همچنین هیچ عوارض جانبی گزارش شده ای ندارد.


اما از میوه راهب - یا هر شیرین کننده ای - در مقادیر متوسط ​​استفاده کنید. دکتر لیبراتوره خاطرنشان می کند که فقط به این دلیل که GRAS است به این معنی نیست که باید هر روز مقدار زیادی از آن را مصرف کنید.


او می گوید: «میوه راهب گزینه خوبی برای کاهش مصرف قند است. اما به جای مصرف مقدار زیادی شیرین کننده های صفر کالری، روی خوردن میوه ها، سبزیجات و غلات کامل تمرکز کنید. این غذاها دارای ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی هستند که برای سلامتی به آنها نیاز دارید.


و قبل از خرید شیرین کننده میوه راهب، لیست مواد تشکیل دهنده روی برچسب را بخوانید. بسیاری از محصولات شیرین کننده های دیگر را با عصاره میوه راهب ترکیب می کنند - حتی اگر محصول "میوه خالص راهب" نامیده شود. برخی از آنها حاوی اریتریتول، یک الکل قندی هستند که می تواند باعث نفخ یا ناراحتی معده در برخی افراد شود.


میوه راهب و دیابت

اگر دیابت دارید، میوه راهب می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. با این حال، ابتدا از پزشک خود بپرسید. دکتر لیبراتوره توضیح می‌دهد: «افرادی که دیابت دارند پس از خوردن قند نسبت به افرادی که دیابت ندارند، افزایش قند خون بیشتری دارند. بنابراین استفاده از یک جایگزین شکر می تواند به جلوگیری از این خوشه ها کمک کند.


نحوه استفاده از شیرین کننده میوه راهب

شیرین کننده های میوه راهب به صورت پودر یا مایع هستند. اگر به دنبال جایگزینی شکر با یک جایگزین طبیعی تر هستید، موارد زیر را در نظر بگیرید:طعم فوق‌العاده شیرین میوه راهب به این معنی است که مقدار کمی از آن بسیار زیاد است. و از آنجا که هر محصول متفاوت است، قبل از افزودن آن به دستور العمل های مورد علاقه خود، دستورالعمل های بسته را بخوانید. ممکن است یک فنجان به فنجان معادل شکر نباشد.


از میوه راهب در حد اعتدال استفاده کنید

عصاره میوه راهب یک تقویت کننده سلامت معجزه آسا نیست، اما زمانی که واقعاً چیزی شیرین می خواهید، گزینه خوبی است. اگر دندان شیرین دارید، میوه راهب می تواند به شما کمک کند از غذاها و نوشیدنی های شیرین بدون قند لذت ببرید.


دکتر لیبراتوره هشدار می دهد: «اما زیاده روی نکنید». مقدار زیادی آب ساده یا چای بنوشید و غذاهای طبیعی بدون طعم فوق العاده شیرین بخورید. با گذشت زمان، جوانه های چشایی شما تنظیم می شود و ممکن است نیازی به استفاده از شیرین کننده ها نداشته باشید.

قبلی: Tongkat Ali: هر آنچه که باید بدانید

بعد: حقیقت در مورد استفاده از میوه مونک به عنوان یک شیرین کننده