همه دسته بندی ها
هونان هواچنگ بیوتک، شرکت
صفحه اصلی> کالج

از شیرین کننده های مصنوعی تا شیرین کننده های طبیعی، چگونه قند را بدون کاهش شیرینی کاهش دهیم؟

زمان: 2023-12-01 بازدید : 25

در 14 جولای، شیرین کننده مصنوعی آسپارتام به عنوان "احتمالاً سرطان زا برای انسان" (سرطان زا کلاس 2B) طبقه بندی شد. تحت روند جهانی کنترل قند و کاهش قند، شیرین کننده های طبیعی به تدریج جایگزین شیرین کننده های مصنوعی شده اند.

بسیاری از شیرین کننده های موجود در طبیعت در واقع فواید سلامتی دارند. آنها کالری کمی دارند، فروکتوز کمی دارند و طعم شیرینی دارند. در مقایسه با مصنوعیشیرین کننده هاطبیعیشیرین کننده ها امن تر هستند

عصاره میوه راهب

میوه راهب به عنوان "شرقی" شناخته می شود خوبمیوه» و یک منبع دارویی و غذایی مهم در طول تاریخ چین بوده است.

عصاره میوه راهب یک شیرین کننده طبیعی است که حدود 300 برابر شیرین تر از ساکارز است اما کالری تولید نمی کند. امروزه عصاره میوه راهب یک ماده خام با ارزش در صنایع نوشیدنی، آب نبات، نانوایی و سایر صنایع است و بهترین جایگزین قند برای افراد مبتلا به این بیماری است. دیابت و چاقی

شیرین کننده با برداشتن دانه ها و پوست میوه و خرد کردن آن برای جمع آوری آب میوه ایجاد می شود و سپس به پودر غلیظ تبدیل می شود.

عصاره میوه راهب در حال حاضر به عنوان یک شیرین کننده مستقل، یک عنصر در غذاها و نوشیدنی ها، تقویت کننده طعم و جزء ترکیبات شیرین کننده استفاده می شود.

استویا

استویا یا Stevia rebaudiana گیاهی بومی آمریکای جنوبی است. مردم آنجا صدها سال است که برگ ها را به عنوان منبع شیرینی مصرف می کنند. در دهه 1970 به عنوان یک شیرین کننده در ژاپن محبوب شد، اما تا به حال'تا یک دهه پیش یک شیرین کننده پیشرو در ایالات متحده بود. امروزه این عصاره به عنوان یک جایگزین شکر بدون کالری بسیار محبوب است. مهمتر از همه، استویا بسیار قوی است. آی تی'200 تا 350 برابر شیرین تر از شکر است.

استویا از برگ های گیاه می آید. برگ ها ابتدا برداشت، خشک می شوند و در آب داغ قرار می گیرند. سپس مایع فیلتر شده و چرخانده می شود تا عصاره ای از اجزای بسیار شیرین برگ به نام گلیکوزیدهای استویول به دست آید. آی تی'سپس با هر تعداد افزودنی مانند دکستروز یا مالتودکسترین مخلوط می شود تا شیرینی شدید را کاهش دهد تا بتوان آن را به راحتی در غذاها گنجاند.


قبلی: هیچ

بعد: کارخانه عصاره رسوراترول/پلیگونوم کوسپیداتوم با کیفیت بالا را ارائه می دهد